Hedef ve amaçlar belirlendiğinde antrenman periyodunun makro ve mikro kurgusu birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır.  Antrenman yaparsanız, vücudunuz üstesinden gelmeye çalıştığı strese uyum sağlayabilmek için gelişime yönlenir. Antrenman esnasında uygulanacak fiziksel stresin  tamamen kişiye özel belirlenmesi, antrenman planlamasında en önemli noktalardan biridir. Aynı zamanda gelişimi verimli sağlayabilmek uygun koşullarda dinlenme ile sağlanır. Bu nedenler ile aşağıda paylaşacağım programların tamamen genel amaçlı olduğunu belirtmek isterim.

Farklı kaynaklardan bilgiler derleyip antrenman yapıyorsanız ya da antrenman yapıyorum ancak nasıl olmalı, ne şekilde planlamalıyım bilmiyorum diyorsanız bu sayfa size yol gösterici olabilir.

Bu programı okumadan ve özelikle uygulamadan önce doktor kontrolünden geçtiğinizi ve sağlıklı bir birey olarak spor yaptığınızı var sayıyorum. Eğer kendinizi kötü hisseder, aşırı yorgunluk belirtileri gözlemlerseniz lütfen durun ve önerilerimi unutun. Antrenmanda sürüş esnasında belirttiğim şiddetleri anlayabilmeniz için  linke tıklayınız. 

 

Cinsiyetiniz Seçin 

ERKEK  - KADIN