2020'nin ilk Gran Fondo Yarışı 30 Ağustos tarihinde Bursa'da gerçekleşecek.

Çok sayıda sporcunun katılmasını beklediğimiz bu yarışa katılım için sabırsızlandığınızı biliyorum. Bu nedenle Ağustos ayını değerlendirebileceğiniz ve hazırlık yapmanıza destek olacak bir antrenman programı paylaşmak istiyorum. 

Programa aşağıdaki paylaştığım linkten ulaşabilirsiniz. Ancak öncesinde birkaç açıklama yapmam gerekiyor; 

Program kişiye özel değildir. Yarışın niteliği dikkate alınarak genel bir değerlendirme ile hazırlanmıştır. Kişiye özel olarak hazırladığımız programlar beklentiler, sporcunun antrenman geçmişi, günlük yaşamı gibi bir çok parametrenin değerlendirilmesi ile kurgulanarak ortaya çıkıyor. Bu nedenle uygulama aşamasında bazı zorluklar ile karşılaşabilirsiniz. Antrenmanın hacminde bir miktar azaltma yapabileceğinizi söyleyebilirim. Fakat eksiksiz uygulama ( her ne kadar yüklenme şiddetlerini ortaya koyamasanız da gün gün takip etmek) oldukça işe yaracak ve iyi sonuç almanıza imkan sağlayacaktır. 

Şimdiden başarılar diliyorum. ( Merak ettikleriniz için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz. )    

Gran Fondo Bursa Kısa Parkur için Antrenman programına ait ekran görüntüleri ve son olarak PDF dosyası olarak ulaşabileceğiniz linki bulabileceksiniz. 

Program 3 Ağustos itibari ile yani senenin 32. haftası itibari ile başlıyor. Sırası ile haftalar aşağıdaki şekilde 

 

Antrenman programını uygulamadan önce hissiyatınız/ nabız değerleriniz ya da güç bilgilerinizi bilmeniz gerekiyor. Bu bilgiler ışığında antrenmanda uygulayacağınız şiddeti kolaylıkla tespit edebilir ve uygulayabilirsiniz. 

Programı indirmeden önce doktor kontrolünden geçtiğinizi ve sağlıklı bir birey olduğunuzu düşünerek bu bilgileri paylaşıyorum. Antrenman geçmişiniz yok, yeni başlamışsanız, sağlık probleminiz var ise  lütfen programı UYGULAMAYIN !

Uzatmıyorum kısa parkur antrenman programına ulaşmak için TIKLAYIN. Program hakkında bilgi ya da bana özel bir antrenman programı istiyorum derseniz, iletişim sayfamızı ziyaret etmenizi öneririm. 

BAŞARILAR DİLİYORUM !

Salih Manavoğlu